Wiadomości z Zabrza

Wsparcie dla zabrzańskich restauratorów i firm branży gastronomicznej

  • Dodano: 2020-05-12 08:00, aktualizacja: 2020-05-12 08:17

Na wniosek klubu radnych Skuteczni dla Zabrza prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik przygotowała propozycję dla wszystkich zabrzańskich restauratorów i firm branży gastronomicznej - zarządzenie, które ustali preferencyjną stawkę czynszową za dzierżawę gruntu przy obiektach gastronomicznych.


Zgodnie z założeniami III etapu odmrażania gospodarki, możliwe będzie uruchomienie restauracji, jednak otwarte zostaną wyłącznie ogródki gastronomiczne. 

Z tego powodu przygotowałam zarządzenie, które ustali preferencyjną stawkę czynszową za dzierżawę gruntu przy obiektach gastronomicznych - informuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. - Będzie to symboliczna złotówka za metr kwadratowy za miesiąc dzierżawy powierzchni poza pasem drogowym, a w pasie drogowym 10 groszy za dzień. Zachęcam przedsiębiorców do kontaktu z Wydziałem Zarządzania Mieniem Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu w celu ustalenia szczegółów - dodaje prezydent.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Magda

    W zamian moze zabrzańscy restauratorzy może zaczną wydawać paragony.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.