Wiadomości z Zabrza

Wraki aut zaparkowanych przy ul. Sienkiewicza w Zabrzu szpecą krajobraz. Czy znikną?

  • Dodano: 2021-02-24 10:30

Wraki samochodów stojące przy ul. Henryka Sienkiewicza w Zabrzu odstraszają, wpływając negatywnie na lokalny krajobraz. Czy jest szansa, że znikną?


Porzucone, zniszczone samochody to już niemal stały element krajobrazu ulicy Sienkiewicza w Zabrzu. Auta stoją przy budynkach nr 28, 32 i 41.

Po ich wyglądzie, braku powietrza w oponach i zarastających je chwastach, można stwierdzić, że stoją tam więcej niż rok. Potwierdzają to mieszkańcy. Ich widok negatywnie rzutuje na tej części miasta – podkreśla radny Kamil Żbikowski w swojej interpelacji.

Co więcej, poza kwestią estetyczną, jest też typowo praktyczna strona, bowiem wraki blokują cenne miejsca parkingowe. Dlatego też radny wnosi o kontakt z właścicielem pojazdów, a następnie o ich usunięcie.

W odpowiedzi na interpelację radnego, przedstawiciele magistratu wyjaśnili, że sprawę tę przekazali do Straży Miejskiej, bowiem to w kompetencjach tych funkcjonariuszy znajduje się rozwiązanie opisywanego problemu. Czy problem zostanie rozwiązany? Przekonamy się niebawem.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Yorg

    I Straż Miejska i dzielnicowi wolą tego problemu nie widzieć. Lepiej wypisać łatwy mandacik za złe parkowanie albo za zaśmiecanie chodnika niż zająć się porzucanymi samochodami. A samochody te w wielu przypadkach mogą być porzucone przez złodziei samochodów. Właściciele mogli zgłaszać ich kradzież, a one sobie stoją na widoku od roku. Nie wspomnę o kosztach odholowania które zapewne poniosła by gmina.

  • Mariola

    Przecież samochody i silniki mają numery fabryczne, to chyba da się stwierdzić kto był ich właścicielem?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.