Wiadomości z Zabrza

Wolontariusze z Japonii, po trzech latach żegnają Zabrze

  • Dodano: 2020-06-24 08:30, aktualizacja: 2020-06-24 08:35

Wczoraj z wizytą w zabrzańskim Ratuszu gościli Kimiaki i Ikumi Tonogawa - małżeństwo z Japonii, które w ramach wolontariatu przez ostatnie trzy lata gościło w Zabrzu i uczyło zabrzańską młodzież języka japońskiego i kultury japońskiej.

W trakcie spotkania z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik podkreślali, że Zabrze na zawsze pozostanie w ich pamięci. Byli pod wrażeniem bogatej oferty kulturalnej naszego miasta.

VIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu już siódmy rok z rzędu proponuje swoim uczniom naukę języka japońskiego jako drugiego, obowiązkowego języka obcego w liceum. Ta niecodzienna oferta każdego roku przyciąga do szkoły młodzież szczególnie zainteresowaną kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Od września 2017 r. szkoła dała uczniom kolejną wyjątkową możliwość. Przy współpracy z Urzędem Miasta Zabrze zaproszono do szkoły wolontariuszy – Kimiaki Tonogawa wraz z małżonką Ikumi byli obecni w życiu szkoły przez kilka kolejnych lat. W ramach wolontariatu Państwo Tonogawa prowadzili z uczniami zajęcia z kaligrafii, kultury oraz języka japońskiego.

Nie tylko uczniowie szkoły mogli poznać bliżej Japonię. Na terenie placówki odbywały się "Japońskie Piątki". W ramach tych popołudniowych spotkań goście z Japonii przybliżali kolejne zagadnienia nieodzownie związane z ich ojczyzną.

Państwo Tonogawa wspominali w rozmowie z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik wyjątkowe koncerty, w których brali udział w Domu Muzyki i Tańca. Chwalili zabrzańską młodzież, którą mieli okazję poznać i uczyć w ramach wolontariatu w trakcie trzech lat pobytu w Zabrzu. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.