Wiadomości z Zabrza

Wodny plac zabaw w Parku Hutniczym. Prace projektowe dobiegają końca

  • Dodano: 2022-07-25 14:45

W Parku Hutniczym w centrum Zabrza powstanie wodny plac zabaw. Jak informuje prezydent Zabrza, prace projektowe dobiegają końca. Koszt inwestycji to blisko 1,5 mln zł.

Wodny plac zabaw w Zabrzu

– Finalizowane są prace projektowe przygotowujące inwestycję, która służyć będzie rodzinnej rekreacji – poinformowała w miniony piątek prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Wodny plac zabaw powstanie w Parku Hutniczym, który znajduje się niedaleko CH Platan i Teatru Nowego w centrum Zabrza. Jak informuje prezydent Zabrza, do dyspozycji najmłodszych mieszkańców naszego miasta oddane zostanie kilka urządzeń w dwóch wydzielonych strefach - dla młodszych i starszych dzieci. Na miejscu znajdować się będą ławki, leżaki i stojaki na rowery. Teren będzie ogrodzony, wyposażony w oświetlenie i nadzorowany kamerami monitoringu.

– Projekt realizujemy dzięki efektywnemu pozyskaniu środków z tzw. Funduszy Norweskich. Koszt wykonania wodnego placu zabaw, umożliwiającego też dostęp niepełnosprawnym, wynosi blisko 1,5 mln zł – przekazuje prezydent Zabrza.

Na ten moment nie znamy terminu realizacji inwestycji.

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ruda

    Co dzieciaki male beda miec pampersy do wody ubrane,by nie zdarzyl sie taki sam incydent kałowy jak w Chorzowie wczoraj,bo dziecko nie zdążyło....i atrakcja zamknieta do gruntownego czyszczenia i dezynfekcji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również