Wiadomości z Zabrza

Włamywał się do piwnic. Został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów

  • Dodano: 2019-01-28 10:30

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ostatnich miesiącach w centrum miasta włamywał się do piwnic i kradł m.in. rowery.

42-letni mężczyzna tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy

42-letni recydywista decyzją zabrzańskiego sądu na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z I komisariatu od października 2018 roku prowadzili intensywne czynności w sprawach licznych włamań do piwnic oraz kradzieży rowerów z klatek schodowych dokonywanych w centrum Zabrza. Śledczy w ostatnich dniach wytypowali i zatrzymali podejrzanego mieszkańca Zabrza, który wcześniej dokonywał już przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało w trakcie policyjnych czynności 42-latek działał od października 2018 do stycznia 2019 roku w rejonie ulic De Gaulle'a, Roosevelta i Sobieskiego.

Włamywał się do piwnic lub kradł z klatek schodowych budynków

Jego łupem padały głównie rowery i elektronarzędzia, ale w jednym przypadku nie pogardził również butami. Usłyszał już zarzuty włamań i kradzieży w 8 sprawach, a dodatkowo odpowie za groźby i naruszenie miru domowego. Podejrzany był już karany za podobne przestępstwa. Wczoraj sąd rejonowy na wniosek śledczych zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia, którą sąd może zwiększyć o połowę z uwagi na działanie w warunkach recydywy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również