Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Włamywacz ujęty przez właściciela ogródka działkowego

  • Dodano: 2019-05-02 10:45

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie i kradzież z altanek działkowych. Do zatrzymania doszło dzięki postawie obywatelskiej właściciela działki, który ujął sprawcę tuż po włamaniu. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło pod koniec kwietnia

Zabrzańscy policjanci zostali wezwani na ogródki działkowe ROD Gwarek w rejonie Osiedla Janek. Tam czekał na nich właściciel jednej z działek, który ujął włamywacza. Z relacji właściciela wynika, że kiedy podjeżdżał z rodziną na działkę zauważył mężczyznę, który szybkim krokiem oddala się w stronę lasu. Kiedy weszli na swój ogródek zobaczyli wyłamane drzwi altanki i splądrowany budynek. Właściciel pobiegł w stronę lasu i ujął 37-letniego włamywacza, który miał przy sobie skradzione rzeczy. Mężczyzna natychmiast powiadomił zabrzańską policję, która go zatrzymała. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że włamywacz okradł jeszcze 3 inne działki.

Jego łupem padły narzędzia ogrodowe, a także kable odcięte ze sprzętu AGD, który znajdował się w altankach

Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Ma on bogata policyjną kartotekę. „Siedział” już za pobicia, groźby i kradzieże. Zatrzymany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Czyściciel

    Za rok wyjdzie i w ramach zemsty dokona zniszczeń wraz z kolegami u tego Pana... Bejsbolem po łapach złodziejowi. I niech zapłaci zadośćuczynienie za usiłowanie kradzieży - np. 10 tyz. zł. Szybko się odechce rozbojów...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.