Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Ważne dla przedsiębiorców - profil zaufany

  • Dodano: 2018-02-15 09:30

Urząd Skarbowy w Zabrzu zachęca przedsiębiorców by założyli bezpłatny profil zaufany, dzięki któremu mogą łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać obowiązkowe pliki JPK_VAT.

Profil zaufany upraszcza kontakt z administracją skarbową, ale również umożliwia załatwianie wielu innych spraw urzędowych. Mikroprzedsiębiorcy zobowiązani są do wysłania pierwszych JPK_VAT (za styczeń) do 26 lutego br.

Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w internecie (służy jako elektroniczny podpis) i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych. Za jego pomocą można załatwić sprawy m.in. na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też założyć firmę w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Teraz profil zaufany przyda się również do tego, aby prawidłowo złożyć Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Taki plik trzeba uwierzytelnić: albo podpisem kwalifikowanym albo bezpłatnym profilem zaufanym eGo. Dzięki temu przedsiębiorca może mieć pewność, że w dniu wysyłki jest gotowy oraz właściwie autoryzuje i podpisze JPK_VAT.

Jak zalożyć profil zaufany? Można to sprawdzić w serwisie www.obywatel.gov lub na stronie www.jpk.mf.gov.pl w sekcji "Jak złożyć JPK_VAT).

Ważne dla przedsiębiorców - profil zaufany

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.