Wiadomości z Zabrza

Ważna informacja dotycząca punktu zbiórki w COP!

  • Dodano: 2022-03-10 12:45

Od minionego wtorku 8 marca zmianie uległy godziny otwarcia punktu zbiórki na rzecz uchodźców w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu. Podano też listę rzeczy, które są teraz najbardziej potrzebne.

Zmiana godzin otwarcia punktu zbiórki!

Punkt zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy znajdujący się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przy ulicy Brodzińskiego 4 będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00, a w soboty od 9:00 do 14:00. W niedzielę punkt będzie nieczynny.

Pomoc wciąż jest potrzebna

Jak poinformowało COP w Zabrzu, na ten moment rzeczy, które są najbardziej potrzebne to:

  • nowa bielizna - majtki męskie i damskie, biustonosze, 
  • odzież termiczna, 
  • koce, 
  • śpiwory,
  • karimaty.

– Zbiórka trwa cały czas! Na razie opuściło nasz magazyn 31 palet, z tego większość jest w drodze lub trafiła już na Ukrainę – informowało we wtorek 8 marca Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu.

Mapa z lokalizacjami zabrzańskich zbiórek

W Zabrzu jednocześnie działa bardzo dużo, bo ponad 100, różnych zbiórek. Zabrzański radny Kamil Żbikowski przygotował mapę online z informacjami na ich temat i wskazanym miejscem, gdzie można zostawić dary. Mapa będzie aktualizowana.

– Przygotowałem interaktywną mapę z lokalizacjami organizowanych w Zabrzu zbiórek darów rzeczowych dla obywateli Ukrainy – poinformował radny w mediach społecznościowych.

MAPA ZBIÓREK

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.