Wiadomości z Zabrza

Walka Makoszowy żegna się z fanami?

  • Dodano: 2016-05-11 22:30, aktualizacja: 2017-06-06 11:16

Kilka dni temu pisaliśmy o kłopotach Walki Makoszowy, najstarszego zabrzańskiego klubu piłkarskiego. Finanse, ze względu na brak stałych sponsorów, są w opłakanym stanie (klub utrzymuje się ze składek) i przyszłość drużyny stoi pod znakiem zapytania.

Niedawno na ich stronie pojawiła się taka wiadomość:

Nie pojechaliśmy na mecz z drużyną Sokoła Łany Wielkie. Prawdopodobnie jest to koniec sekcji piłkarskiej klubu GKS Walka Makoszowy w tej postaci. Próbowaliśmy wszystkiego niestety nie udało się. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego, że mimo tylu problemów udało się to tak długo utrzymywać na powierzchni. Może kiedyś powrócimy, może...

Mamy szczerą nadzieję, że zabrzański magistrat zwróci w końcu uwagę na podbramkową sytuację piłkarzy. Fakt, że nie są drużyną z Ekstraklasy, a klubem „amatorskim”, nie powinien mieć w tym wypadku znaczenia. GKS Walka Makoszowy istnieje od 1922 roku, ma na koncie zarówno sukcesy, jak i porażki. O te pierwsze, bez sponsorów i środków na treningi, bardzo trudno. A sam klub… nie potrzebuje ich znów tak wiele.  

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.