Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu zainaugurowano XVI edycję Metropolitalnego Święta Rodziny! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-05-22 15:30

Wspaniałym koncertem „Ludzie Ptaki” w kompozycji Michała Jurkiewicza, który wystąpił z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Sienna Gospel Choir oraz zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Mądzielewski, Tomasz Bielecki, Paweł Grzesiuk, Dobrosław Jabłoński, Kamil Barański – zainaugurowaliśmy uroczyście w niedzielę XVI edycję Metropolitalnego Święta Rodziny. Gwiazdami koncertu, który odbył się w Domu Muzyki i Tańca byli: Mateusz Krautwurst, Izabela Szafrańska, Basia Giewont, Michał Grobelny, Diana Ciecierska oraz Natalia Ciecierska.

XVI Metropolitalne Święto Rodziny

XVI Metropolitalne Święto Rodziny oficjalnie zainaugurowali prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która jest jego koordynatorem, abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, patron honorowy tego wydarzenia oraz Danuta Kamińska, wiceprzewodnicząca Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która je współorganizuje.

Tegoroczna edycja MŚR odbywa się pod hasłem: „Rodzina – forum dialogu”, do którego wielokrotnie nawiązywano tego wieczoru.

– Od szesnastu lat głośno mówimy tu, na Śląsku, że rodzina jest najważniejsza – komentowała prezydent Zabrza. – Zawsze w marcu siadamy wspólnie, żeby spojrzeć na całą metropolię i ponownie zaproponować najciekawsze kierunki działań dla naszych rodzin. Cieszy, że z każdym rokiem powiększa się grono samorządów i instytucji, które włączają się we współorganizację tego wyjątkowego wydarzenia. W tym roku chcemy słuchać. Bo przecież dialog musi iść zawsze w dwie strony. Musimy umieć słuchać by wartościowo rozmawiać i usłyszeć nawet tego najmłodszego członka rodziny, którego zdanie jest równie ważne – mówiła prezydent Zabrza.

Metropolita katowicki arc. Wiktor Skworc podziękował samorządowcom za zainicjowanie tego święta i konsekwentne realizowanie założeń, które przed szesnastoma laty wybrzmiały, gdy organizowano pierwszą jego edycję.

Dodatkowym, wyjątkowym akcentem tego wieczoru, było uhonorowanie gości, ale też rodzin zastępczych okolicznościową monetą „W Polskę wierzę – Polska rodzina” przygotowaną przez Narodowy Bank Polski. Otrzymali ją główni organizatorzy Metropolitalnego Święta Rodziny, wspierający od lat to wydarzenie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, a także przedstawiciele zabrzańskich rodzin zastępczych.

Do rąk metropolity katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca trafiła natomiast nagroda „Zabrzańska Atena”, przyznana za zaangażowanie w życie społeczne, budowanie jedności i wzmacnianie rodziny, z czego korzysta również nasze miasto.

Kolejne wydarzenia przed nami. Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jerzy

    Dlaczego informacje są po a nie przed, to niezrozumiałe i dlaczego o takich sprawach nie informuje Urząd Miasta , lub ktokolwiek wszelkie impeezy , spotkania , przedstawienia powinny być nawet tu ogłaszane . PRZYKŁAD BARDZO DOBRE BYŁY IMPREZY W OGRODZIE BOTANICZNYM NP FETIWAL KWIATÓW , BYŁO WYWIESZONYCH PARE PLAKATÓW I TO WSZYSTO URZĄD NIE POTRAFI REKLAMOWAĆ WSZELKICH IMPREZ CZY SPOTKAŃ , Wy też nie potraficie tego zrobić . Urząd wydaje kasę na [...]y a nie potrafi informować własnych mieszkańców

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również