Wiadomości z Zabrza

W sierpniu zatrzymano już 7 kierujących na zakazie!

  • Dodano: 2022-08-18 07:45, aktualizacja: 2022-08-18 07:56

Zabrzańscy policjanci Wydziału Ruchu drogowego, codziennie pełnią służbę na drogach naszego miasta, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dzięki podejmowanym przez policjantów wysiłkom, od początku sierpnia ujawniono aż 7 kierujących, którzy nie stosowali się do orzeczonego wobec nich zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. To pokazuje jak ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych.

Policyjne kontrole drogowe

Dzięki pracy policjantów z ruchu drogowego eliminowani są nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale również osoby, które pomimo braku uprawnień do kierowania lub orzeczonego sądowego zakazu kierowania, decydują się wsiąść za kółko. Należy pamiętać, że za złamanie sądowego zakazu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Niezwykle ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych.

Pamiętajmy, że policjanci nie zawsze wiedzą, z jaką osobą mają do czynienia podczas kontroli. Podczas codziennej służby mundurowi stale muszą wykazywać się czujnością i ostrożnością.

- Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozsądek za kółkiem. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również