Wiadomości z Zabrza

W przyszłym tygodniu utrudnienia na ulicy 3-maja. Odcinek drogi będzie zamknięty

  • Dodano: 2021-08-19 13:00

Od środy 25 sierpnia kierowców będą czekać utrudnienia na ulicy 3-maja. W związku z przebudową przepustu nad rzeczką Czarniawką zamknięty zostanie odcinek ulicy w rejonie paku Pileckiego. Zostaną wprowadzone objazdy. Wprowadzony zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów komunikacji miejskiej. 

Przebudowa przepustu nad rzeką Czarniawka

Od 15 maja w związku z awaryjnym stanem przepustu nad rzeką Czarniawką w ciągu ulicy 3-maja, obowiązuje ograniczenie w ruchu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 2,5 tony. 

W lipcu tego roku podpisano umowę na przebudowę przepustu. Jak informował  Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejącego przepustu oraz wykonanie przepustu o nowej konstrukcji prefabrykowanej wraz z odtworzeniem nasypu, nawierzchni drogowej i ciągów pieszo-rowerowych. Prace remontowe powinny zostać zakończone najpóźniej w połowie lutego 2022 roku. Koszt tej przebudowy wyniesie prawie 1,7 mln zł.

Ulica 3-go maja - objazdy od 25 sierpnia

  • Dla jadących od centrum ul. 3 Maja oraz ul. Winklera w kierunku dzielnic Kończyce, Pawłów oraz autostrady A4 – objazd ulicami: Makoszowską, Beskidzką, Paderewskiego.
  • Dla jadący w kierunku centrum miasta od autostrady A4 oraz dzielnic Kończyce i Pawłów – objazd ulicami: Paderewskiego, Beskidzką, Makoszowską.
W przyszłym tygodniu utrudnienia na ulicy 3-maja. Odcinek drogi będzie zamknięty

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.