Wiadomości z Zabrza

W mieście powstaje nowy film zdobywcy Oscara. Potrzebni statyści

 • Dodano: 2019-08-14 05:15, aktualizacja: 2019-08-14 05:36

Już 22 sierpnia w Zabrzu będzie miał miejsce plan filmowy. Miasto stanie się jednym z bohaterów nowego filmu historycznego Floriana Gallenberga. Poszukiwani statyści!

W mieście powstaje nowy film zdobywcy Oscara, reżysera Floriana Gallenberg’a. Niemiecki reżyser zrealizuje część plenerów do superprodukcji pt. „Dezerter” właśnie w Zabrzu. Film powstaje na podstawie powieści Der Überläufer (Dezerter) Siegfrieda Lenz'a. Historia przedstawia ostatnie lato II wojny światowej, kiedy wieści z frontu wschodniego są coraz bardziej niepokojące. Pochodzący z Ełku młody żołnierz, Walter Proska zostaje przydzielony do małego oddziału zajmującego się zabezpieczaniem linii kolejowej. Wyczerpani upałem i atakami sił partyzanckich żołnierze są zmuszeni wykonywać rozkazy, które stopniowo stają się coraz bardziej nieludzkie. Spora część z nich popada w obłęd.

Głównego bohatera dręczą kłębiące się w jego umyśle pytania - czy służba jest ważniejsza od sumienia? Kim właściwie jest wróg i czy można uniknąć winy za popełnione błędy? W powieści pojawia się również wątek miłosny – Proska zakochuje się w Wandzie, Polce z oddziału partyzanckiego, z którą traci kontakt i próbuje ją odnaleźć.  

Wszystkich , którzy mają ochotę przeżyć przygodę jako statyści, wcielający się w różne role z tamtego czasu (m.in. żołnierzy, wartowników, więźniów, cywili, pracowników administracji),  serdecznie zapraszamy do udziału w castingu! – informują pracownicy produkcji filmu.

Mile widziane są osoby:

 • w wieku 16-105 lat (panie i panowie)
 • nie brały jeszcze udziału w "Dezerterze" np. w Krakowie
 • mają naturalny wygląd:  bez farbowanych włosów, makijażu permanentnego, sztucznych paznokci itp.
 • wygospodarują czas na przymiarkę kostiumu w Krakowie
 • są pewne, że będą na 101 proc. na planie filmowym (nawet gdy są spoza Górnego Śląska)

Jak informuje produkcja, przed planem filmowym obowiązują przymiarki kostiumów w Krakowie: 19 sierpnia dla tzw. cywili (m.in. dla wszystkich kobiet), 20 sierpnia dla tzw. wojskowych. Na przymiarki zostanie zapewniony transport z Zabrza. Chętni mogą pojechać do Krakowa samodzielnie po uprzednim ustaleniu z produkcją konkretnej godziny, w podanym terminie.

Aby wziąć udział w filmie jako statysta wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i dostarczyć odpowiednie zdjęcia. Szczegóły w linku.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Michał Zabrze

  Proponuję przesunąć terminy o 1 tydzień. Wtedy spokojnie będę mógł wziasc udział w wydarzeniu ;)

 • dori

  maja?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.