Wiadomości z Zabrza

W klastrze z Zabrza stawiają na rozwój i innowacje!

  • Dodano: 2015-04-10 09:30
Wsparcie przedsiębiorców w pozyskiwaniu funduszy unijnych, podniesienie konkurencyjności na rynku, a także wzajemna pomoc w rozwoju, to cele członków Proinnowacyjnego Klastra Biznesu. 23 małe i średnie przedsiębiorstwa, dwie szkoły wyższe i stowarzyszenie postanowili podjąć współpracę, by zwiększyć szanse śląskich firm na rynku ogólnokrajowym. 
 
 
To prawdopodobnie pierwsza zakrojona na tak szeroką skalę inicjatywa przedsiębiorców z branży doradztwa finansowego w Polsce. I choć klastry wciąż nie są powszechną formą współpracy między firmami, w tym przypadku idea ta sprawdza się doskonale. W projekcie biorą udział zarówno instytucje z kilkunastoletnim stażem na rynku, jak i młode, nabierające rozpędu w działaniu firmy. Jak przekonuje jedna z twórczyń klastra, Anna Bereś, ten mariaż młodości i doświadczenia daje pozytywny skutek w postaci innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest platforma on-line, umożliwiająca członkom klastra stały kontakt. Za jej pomocą na bieżąco monitorują aktualne działania i wymieniają spostrzeżenia. Tam też liderzy projektu wyznaczają swoim podopiecznym nowe cele i sprawdzają postępy prac. Wszystko to, by jeszcze lepiej wykorzystać potencjał każdego z członków i osiągnąć sukces.
 
 
Członkostwo w klastrze jest bezpłatne. Koordynatorki projektu zachęcają do odwiedzenia strony klasterbiznesu.pl, na której można zapoznać się z pełnymi informacjami o przedsięwzięciu oraz znaleźć wszystkie dane kontaktowe, umówić na spotkanie i przystąpić do działania. Klastrowicze prowadzą również blog Proinnowacyjni.pl, na którym na bieżąco pojawiają się informacje o programach unijnych, możliwościach zdobycia dofinansowań, a także ważne i ciekawe informacje dotyczące biznesu, gospodarki oraz swoich bieżących działań.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również