Wiadomości z Zabrza

Uważajmy na drodze - kolejne potrącenie na przejściu

  • Dodano: 2018-01-12 09:00

Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali działania „Kontrola drogowa – pieszy”. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

Tylko w ciągu kilku godzin 14 pieszych oraz 9 kierujących złamało przepisy ruchu drogowego. Jak potrzebne są te działania pokazuje dzisiejszy dzień, kiedy to na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona kobieta.

Zabrzańska drogówka we wtorek przeprowadziła działania mające zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na zabrzańskich drogach. Liczne policyjne patrole w ramach akcji „Kontrola drogowa – pieszy” sprawdzały zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę nie tylko na kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego zagrażali bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych, ale również pieszych. Za łamanie przepisów ruchu drogowego, które mają zapewnić im bezpieczeństwo na drodze 9 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a 5 pouczono. W przypadku kierujących 7 z nich otrzymało mandat, skierowano 1 wniosek do sądu i pouczono 1 osobę. Jednym z bardziej niebezpiecznych przewinień kierujących było nieprawidłowe przejechanie przez przejście dla pieszych, a także omijanie pojazdu, który ustępował pierwszeństwa pieszym. Zachowania takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych może skutkować poważnym wypadkiem. Z tego też powodu doszło wczoraj do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ulicy De Gaulle'a kilkanaście minut po 10.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skoda oktavią omijał samochód, który zatrzymał się, aby ustąpić pieszej pierwszeństwa. 29-letnia kobieta z obrażeniami rąk i nóg została przewieziona do szpitala. Kierujący skodą był trzeźwy. Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 79-letniemu kierującemu prawo jazdy kat. A, B, C, D, BE, CE, DE. Czynności w sprawie trwają.

Komentarze (1)    dodaj »

  • maria

    Często mi się zdarza ,że jeden ustępuje,a ten za nim jeszcze zdąży przejechać ,już na zielonym ,prawie po moich stopach.Hamstwo!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również