Wiadomości z Zabrza

Uwaga na SMS-y o koniecznej dopłacie do przesyłki. Takie wiadomości to oszustwo!

  • Dodano: 2020-12-15 08:15, aktualizacja: 2020-12-14 06:54

W porę zareaguj na próbę ataku oszustów. W okresie przedświątecznych zakupów internetowych, coraz więcej osób zgłasza, że otrzymało SMS-em informację o konieczności dopłaty do przesyłki.

Prosimy o rozwagę, przez takiego SMS-a można stracić pieniądze!

Policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń prób oszustwa. Zgłaszają się do nas osoby, które otrzymały niepokojące wiadomości sms. W treści sms jest informacja o konieczności opłaty za dezynfekcję przesyłki lub dopłaty ze względu na przekroczenie jej wymiarów. Żeby dokonać tej opłaty koniecznym jest skorzystanie  z załączonego linku z wiadomością. Szczęście mają Ci, którzy w porę zorientują się o próbie oszustwa. Po kliknięciu na link wyświetla się informacja, że należy się zalogować się w swoim banku i zapłacić drobną kwotę.
To kolejna z przestępczych prób oszustw i kradzieży zgromadzonych na kontach bankowych oszczędności. Cyberprzestępcy wysyłają pod losowe numery telefonów wiadomości SMS, w których podszywają się pod pocztę lub firmy kurierskie. Otrzymane sms-em lub e-mailami informacje o konieczności dopłaty niewielkiej sumy, często usypiają czujność odbiorcy, który loguje się za pośrednictwem zamieszczonego w wiadomości fałszywego linku do strony wyłudzającej dane i pozwalającej okraść konto.

W tym szczególnym czasie pandemii, szczególnie przed świętami wielu z nas korzysta z usług dotyczących zakupów internetowych, apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie płatności. Przestępcy usiłują na różne sposoby uzyskać od pokrzywdzonych dane dotyczące logowania do bankowości internetowej.

Apelujemy o szczególną ostrożność, oraz aby o takich próbach oszustw informować także osoby starsze. Pamiętaj! Nie klikaj w linki do płatności i nie ściągaj żadnych załączników, jeśli nie jesteście pewni ich źródła!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również