Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem zatrzymany

  • Dodano: 2020-12-15 07:30, aktualizacja: 2020-12-15 07:46

Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2022 roku. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, patrolując rejon ulicy Lawendowej, zauważyli renault, którego kierujący nie mógł utrzymać się w pasie ruchu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany, zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 41-latka woń alkoholu, a kiedy sprawdzili dane kierującego, okazało się, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony do października 2022 roku.

Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.