Wiadomości z Zabrza

Uwaga! Informacja dla klientów Urzędu Miejskiego Miasta Zabrze!

  • Dodano: 2020-10-28 08:00, aktualizacja: 2020-10-26 14:33

W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników, Urząd Miejski w Zabrzu nadal nie prowadzi w pełnym zakresie bezpośredniej, ogólnodostępnej obsługi klientów (związanej z osobistą wizytą w Urzędzie).

W pierwszej kolejności załatwianie spraw odbywa się drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztą tradycyjną

Przy wejściu do budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Powstańców Śląskich 5-7 znajduje się tymczasowa skrzynka podawcza, do której mieszkańcy mogą składać dokumenty. Potwierdzenie złożenia dokumentu można uzyskać w Punkcie Obsługi Klienta. W przypadkach niecierpiących zwłoki lub w sprawach, w których niezbędna jest osobista wizyta w Urzędzie w przedmiocie rejestracji pojazdów, ewidencji ludności i dowodów osobistych, wydawania praw jazdy, spraw podatków i opłat lokalnych, spraw z zakresu Wydziału Ekologii, jest ona możliwa bez konieczności wcześniejszego umawiania wizyty telefonicznie.

Co z tradycyjnymi wizytami?

W pozostałych sprawach, w których niezbędna jest osobista wizyta w Urzędzie, należy telefonicznie umówić spotkanie na konkretny dzień i godzinę. Dotyczy to w szczególności spraw z zakresu: administracji architektoniczno-budowlanej,  korzystania z wód w zakresie zgody wodnoprawnej, świadczenia usług komunalnych, Karty Dużej Rodziny oraz obsługi wpisów do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Bezpośrednia wizyta w Urzędzie odbywa się z ścisłym zachowaniem rygorów sanitarnym i z uwzględnieniem limitów liczby klientów, którzy mogą być obsługiwani na danym stanowisku jednocześnie. Punkt Obsługi Klienta w CH M1 jest nieczynny. Urząd Miejski w Zabrzu, w tym Kasy Główne Urzędu oraz Sala Obsługi Klienta (brak konieczności wcześniejszego umówienia wizyty) są czynne w godzinach 7.30-17.00 w poniedziałki, od wtorku do piątku 7.30-15.00.

Przypominamy, że została uruchomiona specjalna infolinia pod numerami telefonów (32) 37 33 499, oraz (32) 37 33 300, gdzie urzędnicy udzielają informacji o formie załatwiania spraw w Urzędzie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.