Wiadomości z Zabrza

Ulica Hubera zyska nową nawierzchnię! Umowa na ponad milion złotych

  • Dodano: 2022-02-25 13:00

Dzisiaj w zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na budowę drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w ciągu ulicy Maksymiliana Hubera. Podpisy na umowie w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Danuta Bochyńska-Podloch oraz pełnomocnik przedsiębiorstwa Domax Marian Gąsior.

– To wyjątkowy czas dla nas ponieważ myślami jesteśmy z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy, jednak i w tym trudnym czasie kontynuujemy działania, które mają poprawić jakość życia w naszym mieście. Dzisiejsze wydarzenie daje zielone światło do realizacji ważnej inwestycji dla mieszkańców Maciejowa. Jestem przekonana, że nowa droga poprawi komunikację w tej dzielnicy – komentowała podczas wydarzenia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

813 338 zł dofinansowania

Wartość umowy to ponad milion złotych (1 086 314,16 zł) a mieszkańcy Maciejowa będą mogli korzystać już od sierpnia z nowo wybudowanej infrastruktury drogowej. Na realizację zadania miasto pozyskało 813 338 zł dofinansowania ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota dofinansowania stanowi aż 75% wartości inwestycji.

Nowe odwodnienie i oświetlenie uliczne

Zadanie obejmuje w swoim zakresie budowę nowej nawierzchni w ciągu ulicy Maksymiliana Hagera wraz z chodnikami oraz placem zawracania na końcu drogi. Ulica zyska także nowe odwodnienie i oświetlenie uliczne a także zabezpieczona zostanie istniejąca sieć elektroenergetyczna, której właścicielem jest firma Tauron Dystrybucja S.A.

– Cieszę się, że spotykamy się już po raz kolejny w sprawie rozbudowy układu drogowego w naszym mieście. Te wszystkie ważne dla mieszkańców inwestycje możemy realizować dzięki aktywnie pozyskiwanym środkom zewnętrznym, a także linii kredytowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Już za sześć miesięcy będziemy mogli poruszać się po nowej drodze , która jest elementem szeroko zakrojonych działań poprawy infrastruktury drogowej w Zabrzu. Już w marcu otwieramy przebudowany przepust na Czerniawce, a przed nami stoi duże wyzwanie jakim jest przedłużenie Alei Korfantego – powiedziała dyrektor MZD Danuta Bochyńska-Podloch.

Ulica Hubera zyska nową nawierzchnię! / fot. UM Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.