Wiadomości z Zabrza

Trybuna Zachodnia staje się faktem! Najnowsze informacje z placu budowy

  • Dodano: 2023-07-27 07:45, aktualizacja: 2023-07-27 08:21

Trwa budowa Trybuny Zachodniej Areny Zabrze. Przed paroma dniami na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. Wykonawca rozpoczął zabezpieczanie wykopów za pomocą solidnych, tymczasowych stalowych ścian. Powstają one przy użyciu palownicy umożliwiającej wbijanie w ziemię elementów tworzących solidne grodzie.

Czwarta trybuna coraz bliżej!

Wykonawcą wartej 45.979.983,00 zł inwestycji jest Mostostal Zabrze GPBP S.A. Zgodnie z umową firma ma 12 miesięcy na zrealizowanie zadania. Umowa na dokończenie budowy stadionu im. E. Pohla  w Zabrzu podpisana została 19 czerwca.

Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie Trybuny Zachodniej i domknięcie bryły stadionu. Projekt zakłada umiejscowienie w tej części: szatni wraz z kompleksem odnowy biologicznej,  siedziby Muzeum Sportu Zabrzańskiego, Klubu Biznesu wraz z restauracją oraz lóż biznesowych, pomieszczeń biurowych, a także stanowisk obsługi medialnej.  W wyniku zrealizowanych prac liczba miejsc na stadionie ulegnie zwiększeniu z 24 500 do ok. 32 000.

– Podpisanie umowy na dokończenie budowy stadionu to zwieńczenie ogromu pracy, jaki został przez nas dotychczas wykonany. Wartość umowy jest o ponad 9 mln zł niższa niż zakładano w kosztorysie, co niezwykle cieszy. Jestem przekonana, że firma MOSTOSTAL Zabrze GPBP, która wielokrotnie sprawdziła się w naszym mieście – m.in. przy budowie Geoparku, sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej, basenu Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji „Aquarius” czy podczas pierwszego etapu budowy Areny Zabrze – sprawnie poradzi sobie z tym zadaniem – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Mostostal Zabrze GPBP to sprawdzony i doświadczony wykonawca, który w przeszłości uczestniczył w realizacji I etapu przebudowy stadionu, a obecnie kończy budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży w trybunie południowej obiektu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również