Wiadomości z Zabrza

Trwają przygotowania do ponownego otwarcia zabrzańskich instytucji kultury

  • Dodano: 2020-05-05 08:15, aktualizacja: 2020-05-05 08:32

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 2 maja 2020 r. ogłoszony został II etap znoszenia obostrzeń związanych z epidemią SARS-CoV-2.

Dotyczy on m.in. działalności bibliotek i muzeów

W związku decyzją rządu, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu, Muzeum Miejskie w Zabrzu oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu rozpoczynają przygotowania do bezpiecznego udostępniania swoich przestrzeni.

Wznowienie działalności instytucji nastąpi zgodnie z ogłoszonymi wytycznymi („Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce” ogłoszone na stronie Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z GIS z 28.04.2020 r. oraz „Wytyczne dla muzeów, galerii sztuki oraz instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa, w związku z planowanym ponownym otwarciem w stanie epidemii COVID-19” opublikowane na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.).

Szczegółowe informacje dot. otwarcia poszczególnych placówek znajdziecie Państwo na stronach:

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Akurat to muzeum przedstawione na fotce to jeszcze dłuuuuuuuuugggggggoooooooooooooo będzie nieczynne.W linku też piszą [...]y.W związku z prowadzonymi pracami remontowymi budynku przy ul. 3 Maja 19, gmach Muzeum jest zamknięty dla zwiedzających od 1 listopada 2017 r. aż do odwołania. Czas trwania remontu planowany jest na ok. 2 lata.Czyli już dawno jest po remoncie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.