Wiadomości z Zabrza

Trwa renowacja kanalizacji sanitarnej. Wprowadzono zmiany w kursowaniu tramwajów!

  • Dodano: 2021-12-14 13:00, aktualizacja: 2021-12-14 14:07

Wprowadzono zmiany w kursowaniu tramwajów na terenie Zabrza. Pojedzie autobusowa komunikacja zastępcza T-1. Utrudnienia potrwają do piątku 17 grudnia.

Renowacja kanału sanitarnego w ciągu ul. Wolności 

W poniedziałek 13 grudnia Zabrzańskie Wodociągi poinformowały o przeprowadzanych w Zabrzu pracach związanych z odcinkową renowacją kanału sanitarnego. Prace przeprowadzane są w ciągu ulicy Wolności, od skrzyżowania z ulicą Karola Miarki w kierunku Gliwic.

– Prace prowadzone są w godzinach późnopopołudniowych oraz w godzinach nocnych, tak aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Zakładając, że wszystko będzie układać się zgodnie z grafikiem, prace zakończą się w dniu 17 grudnia br. – przekazuje Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

W związku z przeprowadzanymi pracami konieczne było wprowadzenie zmian w kursowaniu tramwajów na terenie naszego miasta. Zmiany obowiązują w dniach od 13 do 17 grudnia w godzinach od 18:30 do 03:20.

  • Linia nr 1 kursować będzie na trasie Chebzie Pętla – Biskupice Pętla,
  • Linia nr 2 kursować będzie na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Zaborze Pętla,
  • Linia nr 4 w czasie prowadzonych prac nie będzie kursowała,
  • Linie nr 3, 5 i 39 nie wykonają kursów zjazdowych/wyjazdowych na trasie Gliwice Zajezdnia – Zabrze Pl. Wolności
  • Linie nr 9 i 43 nie wykonają kursów zjazdowych/wyjazdowych na trasie Chebzie Pętla – Gliwice Zajezdnia
  • Linia nr 43 nie wykona kursów zjazdowych/wyjazdowych na trasie Chorzów Batory Zajezdnia – Gliwice Zajezdnia
  • Linia nr 17 nie wykona kursów zjazdowych/wyjazdowych na trasie Bytom Łagiewnicka – Gliwice Zajezdnia

Autobusowa komunikacja zastępcza

Na odcinku Gliwice Zajezdnia – Zabrze Św. Floriana zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-1.

T-1 kier. Gliwice Zajezdnia:

  • Zabrze Św. Floriana (tramwajowy) – Zabrze Stalmacha (autobusowy) – Zabrze Karola Miarki (tymczasowy za przystankiem tramwajowym na wysokości posesji nr 260) – Zabrze Urząd Stanu Cywilnego (tramwajowy) – Zabrze Damrota (autobusowy) – Zabrze Plac Słowiański (autobusowy) – Zabrze Słowackiego (autobusowy) –Maciejów Kondratowicza (autobusowy) – Maciejów Knurowska (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Gliwice Zajezdnia (autobusowy).

T-1 kier. Zabrze Św. Floriana:

  • Gliwice Zajezdnia (autobusowy) – Maciejów Knurowska (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Maciejów Kondratowicza (autobusowy) – Zabrze Słowackiego (autobusowy) – Zabrze Plac Słowiański (autobusowy) – Zabrze Damrota (autobusowy) – Zabrze Urząd Stanu Cywilnego (tramwajowy) – Zabrze Karola Miarki (tymczasowy przed przystankiem tramwajowym) – Zabrze Stalmacha (autobusowy) – Zabrze Św. Floriana (tramwajowy).

Przystankiem przesiadkowym na komunikację zastępczą jest przystanek Zabrze Św. Floriana. W zamian za nieobsługiwany przystanek Zabrze Plac Wolności, autobus zastępczy obsługuje przystanek autobusowy Zabrze Stalmacha. Autobus komunikacji zastępczej wykona kurs zjazdowy za tramwaj 9 na trasie Zabrze Karola Miarki (02:32) – Gliwice Zajezdnia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.