Wiadomości z Zabrza

Trwa Ranking najlepszych atrakcji dla dzieci. Oddaj głos na Sztolnię Królowa Luiza!

  • Dodano: 2020-01-10 08:30, aktualizacja: 2020-01-10 08:41

Na stronie www.dzieckowpodrozy.pl trwa Ranking najlepszych atrakcji dla dzieci. Wśród 60 miejsc, na które można oddać swój głos, jest nasza wyjątkowa Sztolnia Królowa Luiza, z unikalną trasą wodną.

10 miejsc z największą ilością głosów zostanie nagrodzonych Certyfikatem - Najlepsza rodzinna atrakcja 2020, a laureat zyska dodatkową kampanię promocyjną. Głosujący mają natomiast szansę na zgarnięcie atrakcyjnych wejściówek do miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi.

Głos na Sztolnię Królowa Luiza można oddać TUTAJ

Sztolnia Luiza – rodzinne atrakcje

Podróż podziemiami rozpoczyna się od zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej – to tutaj dowiemy się o przeszłości tego miejsca, historii powstania Sztolni i ludziach, którzy pracowali w tym miejscu. Poznamy bliżej nie tylko narzędzia i pracę górników, ale i uświadomimy sobie, jakie ryzyko niesie za sobą wydobywanie surowców.
 
Sztolnię Królowa Luiza mogą zwiedzać dzieci już od 6 roku życia (młodsze mogą zwiedzać podziemia Kopalni Królowa Luiza). Temperatura pod ziemią wynosi około 16 stopni Celsjusza, więc nie musimy obawiać się zimna. Trasa ma długość około 1,5 km, a przejście jej zajmuje około 3 godzin.
 
Poza zwiedzaniem Sztolni możemy również wybrać się na wycieczkę do Kopalni Królowa Luiza – czeka tutaj na nas specjalna trasa rodzinna. Połączenie nauki i zabawy jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące! Możemy przejść wąskimi korytarzami, usłyszeć dźwięk prawdziwych maszyn pracujących w kopalni. Na dzieci czeka tutaj Skarbnik, strażnik i opiekun górników. Dodatkowo projekcje multimedialne przybliżą najmłodszym pracę górników i pomogą im zrozumieć, dlaczego węgiel jest tak istotny dla mieszkańców regionu. Wspaniała atrakcja czeka jednak na samym końcu zwiedzania – przejażdżka prawdziwą kolejką Karlik!
 
Jedną z największych i zarazem najnowszą atrakcją w Sztolni Luiza jest podziemna trasa wodna. Mieszcząca się 40 metrów pod ziemią i długa na 1100 metrów trasa zachwyci nie tylko dzieci, zrobi też duże wrażenie na dorosłych. Podczas spływu łodzią przebrniemy przez oryginalne wyrobiska dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i spotkamy legendarne postaci, takie jak Utopek czy Skarbnik. Nie tylko usłyszymy tutaj kapiącą wodę, ale i nacieszymy oczy pięknymi widokami – różnorodne skały i geologiczne formy z pewnością przysporzą nam niezapomnianych wspomnień. Czy 40 metrów pod ziemią mogą rosnąć prawdziwe rośliny? W   Sztolni Królowa Luiza tak! Wszystko dzięki sztucznemu światłu i wilgotnemu powietrzu – to po prostu trzeba zobaczyć! Podczas trwającego około 2,5 godziny zwiedzania dowiemy się też więcej o zagrożeniach z jakimi zmagali się górnicy. Wodną trasę mogą zwiedzić dzieci powyżej 7 roku życia.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.