Wiadomości z Zabrza

Promocja w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

  • Dodano: 2020-01-02 07:30, aktualizacja: 2020-01-02 07:40

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowało dla mieszkańców naszego miasta super promocję na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w formule 1+1.

A wszystko z powodu niezwykłej nagrody, którą w br. Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu została uhonorowana na arenie międzynarodowej – Grand Prix i Nagrodą Dziedzictwa Europejskiego / Nagrodą Europa Nostra w kategorii konserwacja. Sztolnia jest jedynym obiektem, związanym z dziedzictwem poprzemysłowym w kraju, uhonorowanym w tak wyjątkowy sposób.

Muzeum chce w ten sposób podzielić się przyznaną nagrodą finansową ze wszystkimi mieszkańcami Zabrza. W związku z czym przygotowało dla nich dedykowaną promocję na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w formule 1+1.

Dlaczego akurat Trasa Turystyczna?

Kilkadziesiąt metrów pod ulicami Zabrza znajduje się sieć korytarzy i dawnych wyrobisk, które powstały tylko i wyłącznie dzięki pracy ludzkich rąk i w taki sam sposób zostały zrewitalizowane! Rozpoczynająca się w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej podziemna podróż kompleksowo prezentuje cały nagrodzony obiekt i proces jego rewitalizacji. Trzy godziny zwiedzania to opowieści o ludziach i czasach kiedy Sztolnia powstawała i działała...To również spacer chodnikiem wykutym w całości w pokładzie węgla, współczesne maszyny i urządzenia górnicze prezentowane w ruchu- Podziemny Park Maszyn Górniczych czy wizyta w porcie pod ziemią.

Na czym polega promocja 1+1? Każdy, kto zakupi jeden bilet normalny zabiera ze sobą drugą osobę GRATIS!

Warto się pospieszyć – oferta obejmuje pierwszych 3000 Zabrzan, którzy zarezerwują zwiedzanie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.