Wiadomości z Zabrza

Trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery!

  • Dodano: 2023-10-18 08:15, aktualizacja: 2023-10-18 08:23

Od 16 do 22 października w całym kraju obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło: „Talent i praca – to się opłaca”. Uroczysta inauguracja projektu odbyła się w audytorium Zespołu Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu w Hali „Pogoń” w Zabrzu.

Zabrzańskie obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Uczestników otwierających zabrzańskie obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przywitał zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, który podkreślił ogromną rolę zarówno szkół odpowiadających na najnowsze trendy na rynku pracy, jak i doradztwa zawodowego dla młodych pokoleń stojących przed wyborem swojej ścieżki kariery. Następnie dobre praktyki realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu zaprezentowała Olga Chodacka, doradca zawodowy tejże placówki. Na zakończenie prelekcji podpisane zostało porozumienia o współpracy pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Zabrzu a Zespołem Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu.

W drugiej części odbyło się seminarium pt. „Kariera edukacyjno-zawodowa uczniów z niepełnosprawnościami”. Do dyskusji zaproszeni zostali paneliści: naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zabrzu Małgorzata Dziemidok, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu Marzena Michalik, trener pracy w Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Centrum DZWONI z Bytomia Justyna Bullik oraz Dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej Fundacji Nadzieja Dzieci z Zabrza Joanna Okońska-Szyszko.

W tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Karier zaangażowały się m.in: Powiatowy Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Usług Społecznych w Zabrzu, Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców, Młodzieżowe Centrum Kariery, a także placówki oświatowe z naszego miasta. W programie znalazły się m.in. spotkania z doradcami zawodowymi, warsztaty doradcze dla młodzieży, kolejna edycja ekonomicznej gry planszowej „Chłopska Szkoła Biznesu”, jak również bezpłatne konsultacje dla rodziców oraz uczniów z pośrednikiem pracy i doradcą zawodowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również