W województwie kieleckim doszło do prawdziwej tragedii. W rezerwacie przyrody z wysokości ok. 20 metrów spadła młoda mieszkanka Zabrza. Niestety, nie udało się jej uratować.
Tragiczna śmierć 20-latki z Zabrza! Zmarła po upadku z 20 metrów
W niedzielę 16 kwietnia przed godziną 6.00 rano kieleckie służby otrzymały informację o zdarzeniu, do którego doszło na terenie rezerwatu przyrody „Kadzielnia”. Według przekazanych w zgłoszeniu informacji młoda kobieta miała spaść z ok. 20-metrowej wysokości.
– Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Życia kobiety niestety nie udało się uratować. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci i technicy, a także patomorfolog. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych – powiedziała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Jak się okazało, ofiarą tego tragicznego zdarzenia jest 20-letnia mieszkanka Zabrza. Według nieoficjalnych informacji podczas zdarzenia miał jej towarzyszyć kolega, który nie widział chwili upadku, a kiedy zorientował się, co się stało, zawiadomił służby.
Rozważane są różne hipotezy, jedna z nich zakłada nieszczęśliwy wypadek. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.