Wiadomości z Zabrza

“Szwarny senior” – zapisz się! Działaj i dbaj o zdrowie!

  • Dodano: 2021-04-21 10:30

Ruszyły zapisy do udziału w kolejnym projekcie skierowanym do starszych mieszkańców naszego miasta pn. “Szwarny senior”. Przewiduje on cykl zajęć rekreacyjnych, głównie na świeżym powietrzu. Zapisy przyjmuje Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabrzu Biskupicach pod nr. tel.: 603 775 698.

Projekt ma na celu zaktywizowanie społeczne oraz psychofizyczne osób starszych – w wieku emerytalnym, mieszkańców Zabrza, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych zamieszkujących dzielnicę Biskupice oraz Osiedle Młodego Górnika. Zadanie promuje zdrowy i aktywny styl życia osób starszych poprzez udział w zajęciach usprawniających ciało i umysł oraz wszechstronną aktywizację osób starszych.

Zadanie przyczyni się do przeciwdziałania izolacji i dyskryminacji co najmniej 15 osób starszych mieszkańców miasta Zabrze (w przypadku dużego zainteresowania jest możliwość uruchomienia drugiej grupy). Szczególnie jest to ważne w obecnym czasie pandemii koronowirusa, gdyż seniorzy są grupą wysokiego ryzyka i przez kilkanaście miesięcy byli zmuszeni do samoizolacji oraz ograniczenia swej aktywności. Dlatego też szeroki wachlarz działań aktywizujących oraz profilaktycznych proponowany przez projekt będzie miał pozytywny wpływ na osoby starsze, gdyż umożliwi im powrót do aktywnego udziału w różnych formach aktywności. 

Więcej informacji o projekcie “Szwarny senior” znajdziecie Państwo na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zabrzu Biskupicach.

“Szwarny senior” – zapisz się! Działaj i dbaj o zdrowie!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.