Wiadomości z Zabrza

“Tele-Senior” – seniorzy wyciągają pomocną dłoń

  • Dodano: 2021-04-09 11:45, aktualizacja: 2021-04-09 13:46

Linia telefoniczna “Tele-Senior” – to inicjatywa zabrzańskich seniorów, którzy postanowili pospieszyć ze wsparciem do tych wszystkich, którzy czują się samotni i potrzebują pomocy szczególnie teraz, w dobie pandemii. Projekt realizowany jest we współpracy z Zabrzańską Spółdzielnią Socjalną “Asta” oraz Stowarzyszeniem Współpracy Regionalnej.

Do seniorów, którzy na potrzeby akcji wyposażeni zostali w telefony z nowymi numerami tel. można zadzwonić z każdym problemem licząc zarówno na wysłuchanie i zrozumienie, jak i poradę czy wskazówkę, gdzie zgłosić się z danym problemem.

– Nasze seniorki, które przystąpiły do projektu, to osoby sprawdzone, o wyjątkowej empatii i wyczuciu – komentuje Wala Nowakowska, koordynator ds. emerytów i rencistów w Zabrzu. – Doskonale rozumiemy, że nie każdy senior ma na wyciągnięcie ręki rodzinę, której może powierzyć swoje troski i zwrócić się po pomoc. Dlatego jestem pewna, że taki telefon, to doskonały pomysł, a inicjatywa przyniesie wiele dobrego.

Każdy, kto będzie chciał skorzystać z usługi "Tele-Senior” zachowa pełną anonimowość – nie trzeba się przedstawiać, podawać jakichkolwiek danych itp. Może za to liczyć na serdeczną rozmowę i wsparcie. Dyżurujące seniorki będą wyposażone w najpotrzebniejsze numery telefonów, m.in. do poradni, przychodni oraz różnych ośrodków i stowarzyszeń.

“Tele-Senior” – seniorzy wyciągają pomocną dłoń

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.