Wiadomości z Zabrza

Szkoła Podstawowa nr 1 po modernizacji!

  • Dodano: 2018-01-26 09:30

Kolejna zabrzańska szkoła przeszła gruntowny remont. Nowe oblicze zaprezentowała w ub. tygodniu szkoła Podstawowa nr 1.

Dołączyła tym samym do kilkudziesięciu innych budynków objetych programem termomodernizacji obiektów uzyteczności publicznej. Termomodernizacja zabrzańskiej "Jedynki" trwała od połowy 2016 r. i kosztowała 2,5 mln zł.

Zakres prac był bardzo szeroki - mówi Beata Nieć, dyrektor SP nr 1 w Zabrzu. - Budynek został docieplony, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania, mamy założoną instalację solarną, która ogrzewa obiekt sportowy, wymienione zostały wszystkie okna i drzwi zewnętrzne. Nasi uczniowie, rodzice i mieszkańcy osiedla są zachwyceni, bo nasza szkoła prezentuje się teraz przepięknie - dodaje.

W trakcie uroczystości, która odbyła się 18 stycznia, uczniowie SP nr 1 zaprezentowali zaproszonym gościom swoje talenty. W programie artystycznym znalazły się występy wokalne, taneczne i pokazy sztuk walki. Najdłuższe owacje wywołała jednak prezentacja przygotowana przez szkolnych piłkarzy, którzy zagrali na fletach kolędę.

SP nr 1 to kolejna zabrzańska placówka oświatowa, która została wyremontowana w ramach realizowanego w naszym mieście programu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. W 2007 r. objął on już ponad 60 budynków. Połowa z nich to szkoły i przedszkola. Realizowany przez samorząd przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program pochłonął do tej pory ponad 90 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również