Wiadomości z Zabrza

Świąteczna Choinka dla Psitula, czyli zbiórka na rzecz podopiecznych schroniska

  • Dodano: 2023-11-28 12:45

W najbliższą sobotę wolontariusze oraz podopieczni zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt odwiedzą Centrum Handlowe Platan, oraz Centrum Handlowe M1. Ich wizyta ma na celu promowanie akcji charytatywnej organizowanej przez schronisko oraz sklepy Maxi Zoo, oraz zachęcenie do adopcji bezdomnych zwierząt.

Podopieczni schroniska Psitulmnie wraz z wolontariuszami odwiedzą dwa centra handlowe

W sobotę 2 grudnia podopieczni schroniska dla bezdomnych zwierząt Psitulmnie wraz z wolontariuszami odwiedzą sklepy zoologiczne Maxi Zoo w dwóch centrach handlowych. Wizyty nietypowych gości można spodziewać się w godzinach od 10:00 do 14:00 w Centrum Handlowym Platan znajdującym się przy placu Teatralnym 12 oraz w Centrum Handlowym M1 Zabrze zlokalizowanym przy ulicy Szkubacza 1.

– Pokazujemy się przed świętami, to jest fajny taki moment, aby zwrócić uwagę ludzi na to, że tutaj jest schronisko, że są też potrzeby. Oprócz tego też na pewno pojawią się nasi podopieczni i będzie to miało też taki cel zachęcenia do adopcji – przekazuje pracownik schroniska Psitulmnie. – Staramy się też wypromować tę akcję. Ludzie jak zobaczą pieska ze schroniska, zobaczą naszych wolontariuszy, z którymi można porozmawiać, mają jednak większe zaufanie do tego, że wtedy faktycznie te ich dary, te prezenty trafiają do schroniska – dodaje.

Świąteczna akcja charytatywna schroniska potrwa do końca roku

Wolontariuszy oraz psy ze schroniska Psitulmnie można spotkać w centrach handlowych 2 grudnia, jednak akcja Świąteczna Choinka dla Psitula potrwa do końca roku. Podczas trwania akcji w sklepach Maxi Zoo można zostawiać prezenty dla podopiecznych schroniska. O tym, jakie są aktualne potrzeby zwierząt, można dowiedzieć się z karteczek z życzeniami zawieszonych na choince.

– Na choince są bombki, karteczki takie, na których są właśnie życzenia, co jest potrzebne w schronisku i wtedy ktoś może sobie zerwać taką karteczkę i właśnie taki prezent podarować zwierzaczkowi – przekazuje pracownik schroniska.

W sklepach zoologicznych Maxi Zoo znajdzie się także stoisko z gadżetami i ulotkami informacyjnymi ze schroniska, a od wolontariuszy będzie można się dowiedzieć co nieco o podopiecznych schroniska oraz o tym, jak wygląda w nim wolontariat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również