Wiadomości z Zabrza

Tragiczny pożar przy ul. Knosały w Zabrzu. Znaleziono zwęglone zwłoki

  • Dodano: 2023-11-28 09:45

Wczoraj wieczorem przy ulicy Knosały w Zabrzu doszło do tragicznego w skutkach pożaru. W mieszkaniu objętym ogniem znalezione zostały zwęglone zwłoki. Siedem osób zostało ewakuowanych.

Pożar w budynku wielorodzinnym w Zabrzu

W poniedziałek 27 listopada o godzinie 18:21 służby otrzymały zgłoszenie dotyczące pożaru przy ulicy Knosały 5 w Zabrzu. Pożarem objęte było całe mieszkanie na drugim piętrze budynku wielorodzinnego, trzykondygnacyjnego. W akcji ratunkowo-gaśniczej brały udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp OSP Makoszowy.

– Po przybyciu na miejsce okazało się, iż pożarem objęte jest całe mieszkanie na trzeciej kondygnacji. Na miejsce przybył również osobiście Komendant Miejski starszy brygadier Tomasz Bajerczak – przekazuje mł. bryg. Wojciech Strugacz oficera prasowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

W wyniku pożaru zginęła jedna osoba

Na miejscu zdarzenia okazało się, że w mieszkaniu może znajdować się lokator. Kiedy straży pożarnej udało się opanować ogień, w jednym z pomieszczeń mieszkania odnaleziono zwęglone zwłoki.

– Na miejscu otrzymano informację, że prawdopodobnie w płonącym mieszkaniu może znajdować się lokator. Natychmiast przystąpiono do akcji ratowniczo-gaśniczej. Po szybkim opanowaniu ognia w jednym z pomieszczeń odnaleziono zwłoki prawdopodobnie kobiety – przekazuje oficer prasowy Wojciech Strugacz.

Na miejscu zdarzenia obecny był także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który wyłączył obiekt z użytkowania. Lokatorzy zostali przetransportowani autokarem do lokali zastępczych. Działania zakończyły się o godzinie 23:34.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również