Wiadomości z Zabrza

Sutkowski: dane z połowy stycznia pokażą skalę epidemii

  • Dodano: 2021-01-04 07:00, aktualizacja: 2021-01-04 09:21

Dopiero dane z połowy stycznia pokażą jak dostosowaliśmy się do rządowych ograniczeń, zobrazują skalę epidemii - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski.

Jak podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, zakażenie koronawirusem stwierdzono u dalszych 5 739 osób, zmarło 61 osób. Sutkowski wskazał, że choć dane z ostatnich dwóch dni pokazują spadek liczy zachorowań, to statystyki te nie oddają w pełni sytuacji epidemicznej w kraju.

"Dopiero dane z połowy stycznia pokażą jak dostosowaliśmy się do rządowych ograniczeń, podczas Nowego Roku i święta Trzech Króli, zobrazują skalę epidemii" - powiedział.

Dodał, że jeśli zignorowaliśmy restrykcje wynikające ze stanu epidemicznego, to należy spodziewać się wzrostu liczby zakażeń, zwiększającej się liczby hospitalizacji i zgonów.

Prezes podał również, że utrzymująca się do kilku tygodni liczba zgonów średnio na poziomie 300 dziennie, świadczy o tym, że sytuacja epidemiczna nie jest jeszcze opanowania.

Od marca 2020 roku, kiedy wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, COVID-19 potwierdzono u 1 mln 318 tys. 562 osób, z których 29 tys. 119 zmarło.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również