Wiadomości z Zabrza

Stowarzyszenie WRAZIDLOK zaprasza na Rajzę po Osiedlu Borsigwerk w Zabrzu

  • Dodano: 2024-06-18 08:30, aktualizacja: 2024-06-18 08:48

Stowarzyszenie WRAZIDLOK serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – rajzę po Osiedlu Borsigwerk w Zabrzu. W trakcie tej fascynującej wycieczki uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć na co dzień niedostępną kaplicę oraz przespacerować się ulicami tego historycznego osiedla. Rajza zakończy się na cmentarzu, co z pewnością doda wyprawie wyjątkowego charakteru.

Rajza po Borsigwerku

Wydarzenie poprowadzą:

  • Józef Krzyk – historyk i publicysta, autor oraz współautor wielu książek dotyczących Górnego Śląska, m.in. „Korfanty. Silna Bestia”, „Wojna papierowa”, „Spacerownik powstańczy”, „Szałfynster”.
  • Dr Łukasz Zimnoch – Ślązak, prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, organizator licznych wydarzeń promujących śląską kulturę.

Rajza odbędzie się 22 czerwca o godzinie 17:00 i potrwa około 1,5 godziny. Udział w wydarzeniu jest możliwy po wniesieniu cegiełki na rzecz Stowarzyszenia WRAZIDLOK w wysokości 20 zł. Dzieci mogą uczestniczyć bezpłatnie.

Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji, aby odkryć tajemnice Osiedla Borsigwerk i zanurzyć się w bogatej historii Zabrza. Do zobaczenia na rajzie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również