Wiadomości z Zabrza

Spotkanie z dzielnicowymi z III komisariatu w Centrum Usług Społecznych w Zabrzu

  • Dodano: 2022-07-07 08:00, aktualizacja: 2022-07-07 08:13

Dzielnicowi, realizując zadania związane z zagadnieniami profilaktyki społecznej docierają do różnych grup społecznych. Podczas prowadzonych prelekcji i spotkań omawiają między innymi tematykę bezpieczeństwa podczas wakacji jak też i bezpieczeństwa osobistego. W ostatnim czasie takie spotkanie obyło się w Centrum Usług Społecznych w Zabrzu w ramach "Programu aktywności lokalnej dla dzielnicy Zandka"

W trakcie spotkania mundurowi omawiali tematy dotyczące bezpieczeństwa

Dzielnicowy z Komisariatu III Policji w Zabrzu w ramach działań „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w Centrum Usług Społecznych w Zabrzu.

W trakcie takich spotkań dzielnicowi dzielą się wskazówkami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarówno w ruchu drogowym jak zabezpieczeniu mienia przed kradzieżą. Informują o bieżących zagrożeniach, przestrzegają jak nie stać się ofiarą oszustów. Przekazują wskazówki o zabezpieczeniu mieszkania podczas wakacyjnych wyjazdów. Służą radą i pomocą.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Promują program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, wymieniając jednocześnie jego główne cele i założenia oraz mechanizm wprowadzania zagrożeń. Omawiają również jak w łatwy i szybki sposób odnaleźć w sieci swojego dzielnicowego, posługując się aplikacją „Moja Komenda”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.