Wiadomości z Zabrza

Rusza Weekendowy Uniwersytet Parkowy. Pierwsze spotkanie już w niedzielę!

  • Dodano: 2022-08-03 14:00

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Weekendowego Uniwersytetu Parkowego, czyli cyklu otwartych spotkań w Parku Miejskim.

Najbliższe spotkanie w ramach Weekendowego Uniwersytetu Parkowego odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia w Parku Miejskim przy ul. Dubiela. Spotkanie będzie zatytułowane „Zabrze w Średniowieczu” i poprowadzi je historyk Damian Halmer. Start o godzinie 16:00!

Cykl spotkań w Parku Miejskim

Weekendowy Uniwersytet Parkowy to inicjatywa Stowarzyszenia Nowe Zabrze i Rady Dzielnicy Śródmieście. Jak informują organizatorzy, spotkania są wynikiem tęsknoty zabrzan za zabrzanami. Przez ograniczenia wprowadzone podczas pandemii ucierpiały między innymi kontakty społeczne. Teraz kiedy sytuacja epidemiologiczna w Polsce się uspokoiła, nadszedł czas, aby spotkać się w pięknych okolicznościach przyrody.

- Najważniejszym celem Weekendowego Uniwersytetu Parkowego jest stworzenie szansy na wzajemnie poznanie się, integrację. Koronawirus zrobił w relacjach ludzkich wielkie spustoszenie. Mamy nadzieję, że naszą propozycją, cotygodniowych, sierpniowych spotkań choć w części nadrobimy tę stratę - powiedziała Agnieszka Rupniewska, radna Rady Miasta w Zabrzu oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Nowe Zabrze. - Liczę, że tematy, które zaproponujemy zainteresują zabrzan, pozwolą lepiej poznać Zabrze i staną się punktem wyjścia do inspirujących dyskusji - dodaje.

Program Weekendowego Uniwersytetu Parkowego

Poniżej pełen harmonogram w ramach Wakacyjnego Uniwersytetu Parkowego:

  • 7 sierpnia godz. 16.00 - o średniowiecznym Zabrzu opowie historyk Damian Halmer
  • 14 sierpnia godz. 16.00 -  o kryzysowym czasie będzie mówił ekonomista dr Bartłomiej Gabryś 
  • 21 sierpnia godz. 16.00 -  o informacjach skrywanych w kościołach, jako detektyw w sutannie, opowie ks. dr Robert Urbańczyk
  • 28 sierpnia godz. 16.00 - Andrzej Góra, były wiceprezydent Zabrza, spróbuje zdefiniować śląskość

Na wszystkie spotkania wstęp będzie wolny. Organizatorzy zachęcają uczestników do zabrania ze sobą koców, ponieważ spotkania będą się odbywać na trawie, ale nie jest to warunek konieczny. W razie niepogody przygotowany zostanie namiot.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.