Wiadomości z Zabrza

Spotkanie opłatkowe przedstawicieli zabrzańskiej oświaty. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-12-15 09:30

13 grudnia, w restauracji „Pod Kasztanami”, odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe oświatowego środowiska Zabrza.

Zabrzańskie spotkanie opłatkowe

Wzięli w nim udział m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępcy prezydent Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba oraz Borys Borówka, dyrektor Biura Prezydenta Miasta Jan Pawluch, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Urszula Koszutska, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar wraz z radnymi, p.o. dyrektora delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach Wojciech Zając, proboszcz dziekan parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu ks. Arkadiusz Kinel, dyrektorzy zabrzańskich placówek edukacyjnych, a także dyrektorzy instytucji miejskich współpracujących na co dzień ze środowiskiem oświatowym.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik pogratulowała przybyłym sukcesów zawodowych i osiągnięć dydaktycznych. Prezydent podkreśliła, jak ważna jest praca na rzecz młodych mieszkańców Zabrza, wspólne budowanie warunków do nauki i rozwoju nowego pokolenia. Podziękowała równocześnie za entuzjazm, z jakim dyrektorzy i nauczyciele podchodzą do swoich zadań oraz za ich zaangażowanie i odpowiedzialność, jaką na siebie przyjmują.

– Nasze doroczne spotkania to czas by się zatrzymać, spojrzeć wstecz i powiedzieć sobie, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty i za ten kawał wspaniałej roboty bardzo Wam dziękuję – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Gdyby nie Wasze oddanie i misja, którą na co dzień realizujecie, w naszych placówkach nie działoby się tyle dobrych rzeczy, a uczniowie nie odnosiliby tak wiele spektakularnych sukcesów. Nasze szkoły pięknieją, nasze pracownie zachwycają i co najważniejsze – czuć w nich wspaniały klimat do nauki od samego wejścia. Dziękuję za każda podaną rękę, szczególnie temu najbardziej potrzebującemu uczniowi  – dodała prezydent Zabrza.

Podczas spotkania z programem artystycznym wystąpili studenci Akademii Muzycznej w Katowicach.

Spotkanie opłatkowe przedstawicieli zabrzańskiej oświaty. Zobacz, co się działo! / fot. UM Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również