Wiadomości z Zabrza

Służba więzienna podsumowuje akcję honorowego krwiodawstwa

  • Dodano: 2021-03-24 14:30

„Służymy pomocą – mamy to we krwi” – mówią funkcjonariusze i nie jest to tylko hasło ogólnopolskiej akcji Honorowych Dawców Krwi Służby Więziennej, która właśnie się zakończyła. Akcja ruszyła 8 lutego – w dniu Święta Służby Więziennej. Przez blisko półtora miesiąca funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej oddawali krew i osocze. W sumie w okręgu katowickim do akcji przystąpiło ponad 160 funkcjonariuszy więziennictwa, którzy oddali ponad 73 litry krwi i osocza.  

- Są wśród nas funkcjonariusze, którzy od lat honorowo oddają krew, ale to, co nas cieszy najbardziej to fakt, że z każdą akcją ochotników przybywa. Obecnie w naszym regionie działa jeden Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zakładzie Karnym w Jastrzębiu Zdroju, ale już wiemy, że wkrótce ruszy kolejny – przy Zakładzie Karnym w Raciborzu. Tylko w ubiegłym roku w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego zarejestrowało się także kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy. To wszystko pokazuje, że  naprawdę pomaganie mamy we krwi.  Dzięki inicjatywie Zespołu ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Służbie Więziennej, z każdą akcją pozyskuje się coraz więcej nowych dawców krwi. Są to nie tylko funkcjonariusze i pracownicy cywilni, ale  również  emeryci i renciści Służby Więziennej oraz członkowie ich rodzin - przekazuje mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Oddawanie krwi i osocza dziś jest szczególnie ważne, to nie tylko akcja, ale przede wszystkim realna pomoc osobom bardzo chorym, którym bez tej pomocy będzie trudno wrócić do zdrowia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.