Wiadomości z Zabrza

Śląski Bank Żywności przekazał dary dla uchodźców z Ukrainy

  • Dodano: 2022-06-15 07:30, aktualizacja: 2022-06-15 07:46

Wczoraj przy Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym dla Ukraińców (ul. Wyzwolenia 9), Śląski Bank Żywności przekazał dary dla mieszkających w Zabrzu uchodźców z Ukrainy.

Dary dla uchodźców przebywających w Zabrzu

Wśród przekazanych produktów, oprócz żywności, znalazł się również sprzęt AGD, w tym m.in.: mikrofalówki i lodówka.  

– Śląski Bank Żywności funkcjonuje już dwadzieścia jeden lat. Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie głównym celem działalności banków żywności jest pomaganie potrzebującym poprzez skierowanie do nich żywności, która może się zmarnować. Jednak kilka miesięcy temu pojawiło się nowe zadanie w związku z sytuacją kryzysową na Ukrainie. Musimy dzisiaj patrzeć szerzej, musimy myśleć o tych wszystkich osobach, które pozbawione zostały całego swojego dobytku i uciekając przed wojną znalazły się bez środków do życia. Do tej pory zebraliśmy ponad 240 ton żywności. Dziękujemy wszystkich tym, którzy podczas robienia codziennych zakupów przekazywali dary dla uchodźców – powiedział podczas wydarzenia prezes zarządu Śląskiego Banku Żywności Jan Szczęśniewski.

W oficjalnym przekazaniu darów uczestniczyli m.in.: zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu Danuta Dymek, prezes zarządu Śląskiego Banku Żywności Jan Szczęśniewski, prezes zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Zabrzu Sławomir Czypczar, wolontariusze oraz młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu.

– Najważniejsze jest to, że działanie społeczne nakierowane na pomoc Ukraińcom nie ustaje. Bez zaangażowania poszczególnych instytucji i bez wsparcia zwykłych ludzi pomoc uchodźcom z Ukrainy nie byłaby możliwa. Istotne są te wszystkie dary, które zostawiamy w sklepach podczas robienia zakupów. Wszystkie te rzeczy, m.in. dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie czy też zabrzańskiego oddziału PCK trafiają w ręce ukraińskich rodzin przebywających na terenie naszego miasta – komentował podczas spotkania zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski.  

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla Ukraińców (ul. Wyzwolenia 9) czynny jest w godzinach: 7.30-15.30. Jego pracownicy udzielają uchodźcom informacji w zakresie dostępnych form pomocy. Jednocześnie w punkcie można zgłosić chęć udostępnienia mieszkania. W punkcie pracuje tłumacz. Dyżuruje tu także pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu, który udziela informacji nt. pomocy oferowanej przez PUP.

Telefon do Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego dla Ukraińców w Zabrzu: 503-987-791.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również