Wiadomości z Zabrza

Samochód bez przeglądu, kierująca bez uprawnień za to nietrzeźwa...

  • Dodano: 2022-04-11 06:00, aktualizacja: 2022-04-11 06:48

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem, który nie posiadał uprawnień. Podczas kontroli okazało się, że 31-letnia mieszkanka Gliwic jest pod wpływem alkoholu. Dodatkowo auto, którym się poruszała, nie posiadało ważnego badania technicznego.

Bez uprawnień, za to pod wpływem alkoholu

W czwartek krótko przed północą mundurowi z zabrzańskiej drogówki na ulicy Wolności 388 zatrzymali do kontroli pojazd marki renault. Policjanci sprawdzili trzeźwości kierującej, a przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Jak się okazało, mieszkanka Gliwic nie posiadała też prawa jazdy a samochód, którym się poruszała, nie miał ważnych badań technicznych. Za popełnione wykroczenia mężczyzna otrzymał mandat, ale czeka ją jeszcze sporawa karna, gdzie grozi jej do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zabrzańscy policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że drogami naszego miasta porusza się kierowca po alkoholu. Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla nich nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również