Wiadomości z Zabrza

Ruszyła mapa żłobków - sprawdź wolne miejsca, ceny i godziny

  • Dodano: 2018-08-09 10:30

Od końca lipca na portalu informacyjno-usługowym „Emp@tia” Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej udostępniło elektroniczną mapę żłobków i klubów dziecięcych – teraz każdy może wygodnie sprawdzić informacje, które dla każdego rodzica są kluczowe – czy są wolne miejsca, a także jakie są koszty czy godziny otwarcia. 

Według założenia spis ma zawierać wszystkie żłobki i kluby dziecięce, tak, aby informacje o nich były dostępne w wygodnej formie w jednym miejscu.Takie rozwiązanie na pewno bardzo ułatwi rodzicom maluchów poszukiwanie odpowiedniego żłobka. Od teraz wszystkie najważniejsze informacje będą na wyciągnięcie ręki, tyczy się to również takich rzeczy jak dostosowanie żłobka do dzieci niepełnosprawnych czy wymagających specjalnej opieki.

O zdanie zapytaliśmy panią Magdalenę, mamę małej Gosi:

Na początku chciałam powiedzieć, że kpiną jest tworzenie tak niewielu żłobków publicznych w tak wielkim mieście, jakim jest Ruda Śląska. Mamy to dzisiaj często osoby pracujące, które muszą gdzieś zostawić dziecko.

Gdy szukałam miejsca dla Gosi to tak naprawdę liczyła się przede wszystkim poczta pantoflowa i wyszukiwarka Google. Kiedy dzwoni się do kolejnej placówki i słyszy się informację, że już brakuje miejsc, zaczyna się również szukanie w sąsiednich miastach. Taka strona z informacjami o żłobkach na pewno bardzo by się przydała, pytanie tylko, czy znajdujące się tam informacje są na bieżąco aktualizowane.

Problem też jest taki, że często są takie miejsca, w których można dziecko zostawić, a które po wpisaniu w wyszukiwarce „żłobek” po prostu się nie wyświetlają. - mówi pani Magdalena.

Obowiązek aktualizacji ciąży na właścicielach żłobków, którzy otrzymali z miasta dane do logowania, a zatem informacje na stronie nie do końca muszą zgadzać się ze stanem faktycznym. Niektóre wpisy wciąż nie zawierają kompletu danych, nie można być również pewnym tego jak często informacja o wolnych miejscach jest aktualizowana. 

Pomimo tych kilku wątpliwości system na pewno ułatwi rodzicom wyszukanie odpowiedniego żłobka.

Elektroniczna mapa dostępna jest TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również