Wiadomości z Zabrza

Rozćwierkana wiosna w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

  • Dodano: 2022-05-13 07:00, aktualizacja: 2022-05-13 07:07

Przed nami weekend, a jednym z najlepszych sposobów na spędzenie go, są spacery w otoczeniu pięknej przyrody.

Warto więc odwiedzić Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, który o tej porze roku zachwyca bogactwem kwitnącej roślinności. Już w najbliższą niedzielę zachęcamy do udziału w wydarzeniu „Rozćwierkana wiosna w Botaniku”.

W programie imprezy przewidziano warsztaty tematyczne, które z pewnością zachęcą każdego ornitologa amatora!

Dowiemy się m.in. czy chemia gospodarcza szkodzi ptakom, gdzie mieszkają oraz jak się rozmnażają. Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w warsztatach z robienia biżuterii, drzewek szczęścia czy rękodzieła ze sznurka.

Warto przypomnieć, że pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu ok. 5000 okazów drzew i krzewów (ok. 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roślin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych.

Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami. W 2004 r. na terenie Ogrodu założono Rosarium, które obsadzone zostało 2500 sztuk róż, różnych typów w 64 odmianach.  

Rozćwierkana wiosna w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również