Wiadomości z Zabrza

Rozbój w Rokitnicy. Dwójka mężczyzn pobiła i okradła gościa hostelu

  • Dodano: 2021-11-17 07:45, aktualizacja: 2021-11-17 08:26

Policjanci z Komisariatu V Policji w Zabrzu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 48 i 37 lat, którzy podejrzani są o rozbój. Zatrzymani pobili i okradli lokatora hostelu, w którym sami przebywali. Decyzją sądu na wniosek śledczych zostali aresztowani na trzy miesiące.

Rozbój w zabrzańskim hostelu

W czwartek 11 listopada br. policjanci z Komisariatu V Policji w Zabrzu uzyskali informację o tym, że w hostelu robotniczym w dzielnicy Rokitnica doszło do rozboju. Jak wstępnie ustalono, w jednym z wynajmowanych pokoi, dwóch sprawców pobiło i okradało jednego z lokatorów. Policjanci od razu przystąpili do działania i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie w szpitalu, do którego w wyniku pobicia trafił pokrzywdzony.

Kryminalni szybko namierzyli sprawców rozboju

Okazali się nimi dwaj mieszkańcy tego samego hostelu w wieku 48 i 37 lat. Okazało się, że do zdarzenia doszło w trakcie libacji alkoholowej. Sprawcy najpierw pobili, a następnie skradli odzież, telefon komórkowy i dokumenty. Jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani przez policjantów z zabrzańskiej V i doprowadzeni do prokuratury, a następnie Sądu Rejonowego w Zabrzu.

Sprawcy tymczasowa aresztowani

W trakcie posiedzenia, pomimo tego, że zatrzymani nie przyznawali się do dokonania przestępstwa, sąd nie miał wątpliwości co do okoliczności zdarzenia i tymczasowo aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat więzienia, jednak w tym wypadku może być surowsza, ponieważ sprawcy działali w warunkach powrotu do przestępstwa.

     

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.