Wiadomości z Zabrza

Rozbój na ulicy 3-go maja. Groził ekspedientce śmiercią!

  • Dodano: 2021-04-29 08:15, aktualizacja: 2021-04-29 08:20

Wywiadowcy z zabrzańskiej komendy zatrzymali 53-latka, który usiłował dokonać rozboju w jednym ze sklepów w centrum miasta. Dodatkowo mężczyzna odpowie za groźby karalne. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 26 kwietnia po godzinie 18.00. Do jednego ze sklepów przy ulicy 3-go Maja wszedł mężczyzna, który był częstym klientem tego sklepu i od razu zaczął się awanturować, mając pretensje do pracującej tam ekspedientki. W trakcie awantury wyzywał ją, groził jej śmiercią oraz wszedł za ladę i zażądał pieniędzy.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce skierowano policyjnych wywiadowców z zabrzańskiej komendy. Policjanci i zatrzymali agresora, którym okazał się 53-letni mieszkaniec Zabrza. Zatrzymany nie potrafił w logiczny sposób wyjaśnić swojego postępowania, tłumaczył się spożytym wcześniej alkoholem. Twierdził też, że jest znajomym ekspedientki. Prokuratura Rejonowa w Zabrzu wszczęła śledztwo w tej sprawie. 53-latek usłyszała już zarzuty. Odpowie za usiłowanie rozboju oraz groźby karalne. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Za przestępstwa, których się dopuścił, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.