Wiadomości z Zabrza

Remont skrzyżowania Roosevelta i Piłsudskiego już wkrótce

 • Dodano: 2018-01-12 08:00, aktualizacja: 2018-01-12 08:15

Na początku stycznia Śląski Urząd Wojewódzki przekazał zatwierdzony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa spis dróg gminnych i powiatowych, które uzyskały dofinansowanie na modernizacje.

Wojewoda wybrał w tym roku do dofinansowania 24 inwestycje na drogach gminnych oraz 11 na drogach powiatowych. Całkowity koszt remontów dróg gminnych to 55,8 mln zł (z czego 27,9 mln zł to dotacja z budżetu państwa), a dróg powiatowych to 61,9 mln zł (w tym 26,4 mln zł dofinansowania). Do tegorocznej edycji rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 władze samorządów zgłaszały swoje propozycje we wrześniu 2017 roku.

Jedną z inwestycji, która doczekała się dużego dofinansowania ze środków budżetowych jest Rozbudowa skrzyżowania ulicy Roosevelta z ulicą Piłsudskiego. Miasto wnioskowało o dotację w wysokości 3 mln złotych i wojewoda przychylił się do zaproponowanej kwoty. Całkowity koszt modernizacji wyniesie 8 435 513 złotych, z czego ponad 5,43 mln to środki własne Zabrza.

Dodajmy, że już w 2013 roku miasto wyłoniło na drodze przetargu projektanta wspomnianej przebudowy. Konkurs wygrała ówcześnie chorzowska firma MERITUM Projekt.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Ymiol

  A ja myślę że na remont Piłsudskiego juz najwyższy czas.to chyba najgorsza ulica w Zabrzu.staram się ją omijać. Po remoncie będę nią jeżdżic codziennie. A co do przetarģów to nie powinni brać najtańszej firmy, bo znowu będzie zrobiona przez żuli na 2 lata .

 • Gruca

  Co do stadionu to został on zbudowany niezgodnie z przepisami. Mimo wielkich nakładów finansowych nie jest on wyciszony. Wrzaski kibiców słychać w okolicy a nie kazdy jest fanem piłki nożnej. No cóż. ..Co do parkingu to tez jakoś bez pomysłu . Przyjezdni stają gdzie chcą. I im wolno awet w miejscach niedozwolonych przepisami.

 • hromani

  Rozbudowa skrzyżowania - a ulica Piłsudskiego dalej pozostanie w zabytkowym przedwojennym stanie.Na samym skrzyżowaniu akurat nie widzę potrzeby rozbudowy - korków przecież tam nigdy nie ma - a natomiast Piłsudskiego jest tragiczna.Gratuluję pomysłu.

 • Chwała

  Co za żenada. Rozwój miasta został zamieniony na 3 razy po 90 min.rozrywki w mce. Poprawiam. Teraz jest poprawnie

 • Chwała

  A nie lepiej te pieniądze dać piłkarzom Góarnika.Śmiało nie krepujcie się. Setki milionów poszły na pilkarzykow a teraz jak się budżet załammał to wielce udają że coś robią. No proszę się pochwalić ile będzie miasto kosztować w tym roku utrzymanie klubu?Stawiam że ok 50 mln zostanie przejedzone. I to są pieniądze a nie takie drobniaki. Co za żenada rozwój miasta został zmieniony na 3 razmienionymi rozrywki w m-ce . Aha jeszcze wiosny nie ma a wysypisko śmierdzi już na pól miasta. Ale nie przejmujcie się trujcie dalej nasze dzieci przecież macie to głęboko gdzieś. A więc chwała Górnikowi Chwała chwała chwała! !!

 • Tomski

  W samo sedno.....

 • Bartes

  A kogo bys wybral teraz na prezydenta Zabrze ,proste pytanie?

 • LUK

  tuska

 • Chwała

  Teraz i tak jest już za późno. Miasto zalatwione jest na całe dekady. Nigdy nie głosowałem ani na obecną panią prezydent ani na żadnego bezskutecznego dla Zabrza.Polityka a bardziej propaganda sukcesu zastaw się a postaw się byle głosy były będzie długo długo wpływać negatywnie na rozwój miasta. Miasto ma się nijak nawet względem sąsiednich ośrodkow miejskich. No ale 3/4 stadionu jest, spółka bardzo potrzebna Stadion też , kilka UM napchanych urzędnikami do granic absurdu też.Więc nie ma o czy dyskutować. Czy ktoś sprawdził ile % budżetu zostanie przeznaczone w 2018 r na wynagrodzenia. Sprawdzcie sobie możecie się bardzo zdziwić

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również