Wiadomości z Zabrza

Radny Kamil Żbikowski ściął włosy dla Fundacji Rak'n'Roll

  • Dodano: 2022-02-08 12:15

Radny Kamil Żbikowski reprezentujący Lepsze Zabrze znany jest z udziału w wielu akcjach charytatywnych. Tym razem podjął inne wyzwanie. Zdecydował się na zapuszczenie włosów, aby później móc je ściąć i przekazać Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie.

Radny ściął włosy dla Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie

Po ponad dwóch latach zapuszczania włosów zabrzański radny Kamil Żbikowski zdecydował się na ich ścięcie w szczytnym celu. 

- Udało mi się spełnić swoje marzenie! – skomentował w mediach społecznościowych i dodał:  Po ponad 2 latach zapuszczania włosów mogłem je obciąć i zaplecione w warkoczyki oddać do Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie.

Jak wyjaśnia, w ramach akcji "Daj Włos" jego włosy zostaną wykorzystane do stworzenia naturalnej peruki, która zostanie przekazana osobie leczonej onkologicznie i w ten sposób wesprze ją w walce z chorobą nowotworową. 

- Dziękuję mojej rodzinie i przyjaciołom za inspirację i wsparcie oraz Studio Fryzur "Patrycja Flak" (jedynemu niesieciowemu salonowi fryzjerskiemu w Zabrzu partnerującemu akcji "Daj Włos") za profesjonalną obsługę – napisał radny Kamil Żbikowski w mediach społecznościowych.


Podczas walki z nowotworem tracimy jeden z naszych atrybutów, czyli włosy. Aby czuć się komfortowo, wiele osób sięga po peruki. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na taką wykonaną z naturalnych włosów, ponieważ jej koszt jest olbrzymi, a są one refundowane przez NFZ do wysokości limitu, czyli 250 zł. To zaledwie ułamek sumy. Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie zdecydowała się na podjęcie działań mających na celu pomoc osobom znajdującym się w potrzebie i, jak czytamy na stronie fundacji, już od 11 lat pomaga kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze, ponieważ w Programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie. 

- Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki – czytamy na stronie fundacji. 

Jest jednak 5 zasad, o których należy pamiętać:

  • 1. Włosy rozjaśniane nie nadają się na perukę.

Jeśli Twoje włosy były rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Możesz pomóc chorym, wspierając datkiem zakup peruk z włosów syntetycznych lub wspierając Fundację Rak’n’Roll w inny sposób (raknroll.pl)

  • 2. Ścinane włosy muszą mieć 25 cm lub więcej, mierzone przed zapleceniem warkoczy.

Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.

  • 3. Muszą być umyte bez odżywki.

Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.

  • 4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche.

Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.

  • 5. Muszą być splecione w warkocze.

Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.


Oświadczenie i szczegółowe informacje dotyczące programu można znaleźć TU!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również