Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Pstrowski nie zniknie!

  • Dodano: 2018-02-22 18:45

Spór o pomnik Wincentego Pstrowskiego zażegnany? Wszystko na to wskazuje. Radni postanowili, a mieszkańcy... chyba dostali to, czego oczekiwali. 

Ustawa dekomunizacyjna naszego miasta nie ominęła. Zmieni się kilka nazw ulic, od lat znikają niektóre obiekty, takie jak pomnik z Zaborza i placu przed targowiskiem. Ale tego jednego ruszyć "nie można".

Rada Miasta zdecydowała, że działkę na której stoi pomnik, przejmie Muzeum Górnictwa Węglowego, a sam monument zostanie poświęcony... Braci Górniczej. Oficjalnie ma tu powstać nowa rzeźba, ale zostanie "postawiona" z wykorzystaniem obecnej tu infrastruktury. Czyli zmieni się nieco jedynie postument, na którym stanie... de facto, anonimowy górnik.


Uchwały rady miasta mają być kompromisem pomiędzy oczekiwaniami rządu, mieszkańców oraz historyków.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • sasa

    I słusznie

  • Zawiedziony

    Aż dziw , że nie zniknie jak wszystko w Zabrzu. Tu już są tylko lombardy . Sklep za sklepem pada , wszystkie banki i więzienie się wyniosły a teraz jeszcze McDonalds ucieka z Zabrza . Brawo dla Pani prezydent . Tak zaniedbać miasto to wstyd , za to powinno się zamykać .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.