Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Podsumowali działania "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2018-02-22 09:00

Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali wczorajsze działania „Bezpieczny pieszy”. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Tylko w ciągu kilku godzin 35 pieszych oraz 9 kierujących złamało przepisy ruchu drogowego.

Zabrzańska drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania mające zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na zabrzańskich drogach. Liczne policyjne patrole w ramach akcji „Bezpieczny pieszy” sprawdzały zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. W działaniach tych pomagali katowiccy policjanci, którzy przyjechali samochodem RSD, służącym m.in. do ujawniania i rejestracji wykroczeń popełnianych przez pieszych i kierujących

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego zagrażali bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych. 8 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a jednego pouczono. Jednym z bardziej niebezpiecznych przewinień kierujących było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Piesi również łamali przepisy ruchu drogowego, które mają zapewnić im bezpieczeństwo na drodze. W 21 przypadkach zostali ukarani mandatami karnymi, a 14 osób pouczono. Analiza działań pokazuje, że niezmiennie najczęstszym przewinieniem pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a także niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Kolejne działania już wkrótce.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.