Wiadomości z Zabrza

Przygotowanie Planu Ogólnego Miasta Zabrze – przyszłość ROD-ów nie jest zagrożona

  • Dodano: 2024-07-09 09:00

W ramach reformy przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego gminy są zobowiązane do końca przyszłego roku opracować tzw. plany ogólne, które będą podstawą do tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Nowe przepisy wzbudziły obawy, że może to doprowadzić do likwidacji części ogrodów działkowych, jednak, jak czytamy na stronie zabrzańskiego magistratu, nasze miasto nie zamierza dokonywać likwidacji czy zmian przeznaczeń istniejących terenów ogrodów działkowych.

Przyszłość zabrzańskich ROD-ów nie jest zagrożona

Obawy działkowców potwierdza fakt, że do Biura Planowania Przestrzennego zabrzańskiego Urzędu Miasta wpłynęło ponad dwa tys. wniosków, które dotyczą projektu Planu Ogólnego Miasta Zabrze i związanych z nim uzgodnień planistycznych w zakresie ogrodów. Przygotowanie takiego planu jest na razie na etapie wstępnym, nie jest to jeszcze faza formalnego składania wniosków.

- W naszym mieście funkcjonuje 31 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, które integrują lokalną społeczność i są zielonymi płucami Zabrza. ROD-y zapewniają mieszkańcom miejsce do uprawy warzyw, owoców oraz relaksu na świeżym powietrzu - czytamy na stronie UM Zabrze.

Przygotowanie Planu Ogólnego Miasta Zabrze – przyszłość ROD-ów nie jest zagrożona

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również