Wiadomości z Zabrza

Przy ul. Buchenwaldczyków i Szczęść Boże dokonywano kradzieży energii elektrycznej

  • Dodano: 2019-11-14 10:15

Zabrzańscy policjanci stale prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej.

W wyniku podjętych kontroli w ostatnim czasie w ciągu jednego dnia ujawnili 4 nielegalne podłączenia w mieszkaniach przy ulicy Buchenwaldczyków i Szczęść Boże. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

4 nielegalne podłączenia prądu 

Dzielnicowy, wykonując codzienne obchody rejonu, często zdobywa informacje o mieszkaniach, gdzie kradnie się prąd. Dzięki takim informacjom wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadza się działania mające na celu likwidacje nielegalnego poboru energii elektrycznej. Tak też było w przypadku dzielnicowego rejonu nr 1 z komisariatu pierwszego, asp. Andrzejowi Cieśla, który dzięki swojemu zaangażowaniu w prace udało się ustalić 4 takie mieszkania.  

Czynności podejmowane wspólnie z przedstawicielami firmy energetycznej sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej.

Właściciele mieszkania przy ulicy Buchenwaldczyków i Szczęść Boże kradli prąd

Przypominamy, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.