Wiadomości z Zabrza

Przedszkole nr 49 w Zabrzu otrzymało imię Włodzimierza Lubańskiego

  • Dodano: 2024-03-05 09:15

Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka miesięcy. Ostatecznie 1 marca br. Przedszkole Miejskie nr 49 w Zabrzu otrzymało imię utytułowanego piłkarza Górnika Zabrze – Włodzimierza Lubańskiego. Rada Miasta Zabrze podjęła w tym celu stosowną uchwałę, potwierdzając tym samym wolę i intencję całej społeczności przedszkolnej.

– Od dzisiaj już oficjalnie nasza nazwa brzmi „Przedszkole nr 49 im. Włodzimierza Lubańskiego”. Marzenia się spełniają, jeśli tylko wystarczająco tego pragniemy – komentowała podczas uroczystości zorganizowanej w ub. piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu dyrektor P nr 49 Beata de Korczak-Leszczyńska. 

 Serdecznie dziękuję całemu personelowi i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tej przepięknej uroczystości. Dziękuję również władzom miasta na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, bez których całe to przedsięwzięcie z pewnością nie doczekałoby szczęśliwego finału. Dzisiejszy dzień to zwieńczenie dwóch miesięcy intensywnej pracy – dodała dyrektor P nr 49.

Podniosłą atmosferę piątkowego wydarzenia potęgował fakt, że wziął w nim udział sam patron - Włodzimierz Lubański wraz z małżonką. Nie zabrakło władz miasta – prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, przewodniczącej Rady Miasta Zabrze Łucji Chrzęstek-Bar, przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Zabrze Sebastiana Markisza, przewodniczącego Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Rady Miasta Zabrze Damiana Trześniewskiego, a także dyrektorów jednostek miejskich, w tym m.in. dyrektor Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu Magdaleny Aksamitowskiej-Kobos, p.o. dyrektora Teatru Miejskiego w Zabrzu Beaty Dąbrowieckiej oraz członka zarządu Górnika Zabrze Tomasza Masonia.

Z pięknym programem artystycznym zaprezentowały się na scenie MOK przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych uczęszczających na co dzień do Przedszkola Miejskiego nr 49 im. Włodzimierza Lubańskiego w Zabrzu. Nie zabrakło wzruszających momentów, wśród których z pewnością warto wymienić odsłonięcie pamiątkowej tablicy z nazwiskiem patrona placówki czy też przekazania na ręce dyrektor przedszkola koszulki z numerem i nazwiskiem Włodzimierza Lubańskiego, w której występował w reprezentacji Polski. akademię poprowadził Bartłomiej Perek.

– W tym dniu, kiedy Przedszkolu nr 49 oficjalnie nadawane było imię Włodzimierza Lubańskiego, towarzyszyły naprawdę wyjątkowe emocje, bo i patron jest wyjątkowy – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. 

– Ten utytułowany piłkarz, jako Ambasador Górnika Zabrze, na trwałe wpisał się zarówno w historię legendarnego klubu, czternastokrotnego Mistrza Polski, jak i reprezentacji kraju, z którą zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. On sam jest doskonałym wzorem do naśladowania nie tylko dla młodych sportowców, ale wszystkich podopiecznych placówki, która otrzymała 1 marca jakże wyjątkowe imię. Jestem dumna, że Włodek przyjął z otwartym sercem zaproszenie do bycia patronem naszego zabrzańskiego Przedszkola nr 49. Gratuluję całej społeczności przedszkolnej, Radzie Pedagogicznej i rodzicom tych wspaniałych dzieci, których występy mogliśmy podziwiać w trakcie uroczystości zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury dodaje prezydent Zabrza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również